Для того, щоб вдома був правильний мікроклімат, треба вчасно замислитись над питанням опалення в квартирі чи приватному будинку. На сьогоднішній день існує чимало джерел опалення, серед них – теплові насоси, електричні та газові котли. Але мета у них одна – забезпечити приміщення теплом. Для цього потрібно обрати прилади опалення, такі як фанкойли, радіатори або внутрішньопідлогові конвектори.
Внутрішньопідлоговий конвектор вважається одним з найсучасніших та найефективніших приладів для опалення житла. Далі ми розповімо більше про внутрішньопідлогові конвектори: що це таке, та як відбувається встановлення.
Що таке внутрішньопідлоговий конвектор?
Внутрішньопідлоговий конвектор – сучасне обладнання для опалення, яке генерує теплову енергію. Він розповсюджує тепло шляхом природної чи примусової конвекції повітря, працюючи від системи водяного опалення чи автономно (електричні моделі). Внутрішньопідлогові конвектори можуть мати різні розміри та характеристики продуктивності.
Конструктивно внутрішньопідлоговий конвектор складається з мідного теплообмінника з алюмінієвими пластинами, який розташовується в так званій ванні. Іноді в конструкції передбачається вентилятор для примусової конвекції. Зверху на конвекторі розміщується декоративна решітка – єдиний елемент, який буде видно на поверхні.
Саме тому прилад підійде до будь-якого дизайнерського інтер'єру, оскільки є непомітним та не займає окремого місця в приміщенні.
Історія
Вважається, що внутрішньопідлогові конвектори почати виробляти в середині 1970-х років, коли набирали популярності панорамні вікна. У підлозі робився певний отвір і туди встановлювали радіатор. Ця ніша закривалася спеціальною решіткою, яка на сьогодні майже не змінилася. Водночас принцип роботи внутрішньопідлогового опалення набув кардинальних змін. З'явилося декілька різновидів конвекторів, а також джерел опалення, з якими вони можуть працювати.
Що стосується сучасного ринку, то ми можемо рекомендувати обладнання від чеського бренду Boki Industries. Компанія Boki дуже динамічна та сучасна, наразі експортує великий спектр опалювальних приладів. Обладнання Boki займає вагоме місце на ринку Європи та успішно впроваджується на ринок України. Завод Boki знаходиться безпосередньо в Чехії, у місті Брно. Компанія може гарантувати якість вироблених приладів опалення та комплектуючих.
Модельний ряд Boki включає конвектори, що працюють без вентилятора, і прилади з примусовою конвекцією.
Принцип роботи
Принцип роботи внутрішньопідлогового конвектора полягає у циркуляції повітря. Пристрій має всередині пластинчастий радіатор (теплообмінник), через який постійно проходить холодне повітря, нагріваючись.
Повітря, нагріте радіатором конвектора до потрібної температури, піднімається від підлоги вгору завдяки фізичним процесам. Безпосередньо теплообмінник нагрівається завдяки теплоносію (зазвичай це вода), який циркулює по трубам. Підготовлює теплоносій обране вами джерело опалення – котел або тепловий насос. Внутрішньопідлоговий конвектор встановлюється з метою створення комфортного мікроклімату в приміщенні, і не займає при цьому місця.
Завдяки роботі системи опалення, основаній на конвекторах, приміщення швидко нагрівається або охолоджується. Також слід зазначити, що конвектори зазвичай розташовуються біля панорамних вікон, які мають низькі показники термічного опору. Таким чином, пристрої можуть припинити тепло- чи холодонадходження від вікон, і тим самим забезпечити кращий мікроклімат.
Види внутрішньопідлогових конвекторів
Внутрішньопідлогові конвектори розділяються на два типи:
- з примусовою конвекцією;
- з природною конвекцією.
Пристрої з природною конвекцією використовуються виключно для обігріву приміщення та не мають додаткового пристрою для руху повітря, працюють безшумно.
В той час як конвектори примусового типу мають додатковий невеликий вентилятор, який направляє потік теплого повітря вгору, забезпечуючі більшу потужність та ефективність, але й видаючи більший рівень шуму. В свою чергу конвектори примусового типу можуть працювати або тільки на обігрів, або на опалення та кондиціонування повітря.
Конвектори, що працюють лише на подачу тепла, використовуються тільки в холодну пору року. Вони можуть інтегруватися з будь-яким типом джерела опалення – з газовими та електрокотлами, з тепловими насосами.
Конвектори, що можуть забезпечити і опалення, і кондиціонування, є більш оптимальними і вигідними, оскільки в них наявна система активного охолодження. В їх конструкції також передбачена спеціальна дренажна система, яка забирає конденсат з теплообмінника. Охолодження відбувається шляхом подачі холодної води в труби, що проходять через теплообмінник. Конвектори цілком можуть замінити звичну нам спліт-систему кондиціонування, але для їх роботи обов’язково необхідно передбачити встановлення теплового насосу або чиллера. Серед мультифункціональних конвекторів лідерами на ринку продажів є пристрої від чеської компанії BOKI.
Зверніть увагу, що пристрої з примусовою конвекцією приблизно в 4 рази більш продуктивні, ніж конвектори без вентилятору. Тобто з конвектором примусового типу ми можемо забезпечити більш ефективний обігрів приміщення, ніж з пристроєм природної конвекції того ж розміру.
Встановлення внутрішньопідлогових конвекторів
Внутрішньопідлогові конвектори обирають ще на етапі підготовки чорнової підлоги. У вас на руках вже має бути проєкт опалення, в якому зазначені розміри майбутніх конвекторів. Для кожного пристрою організовують спеціальну нішу, до якої необхідно підвести труби подачі та зворотки. Тільки після цих підготовчих робіт можна заливати стяжку. Після цього у нішу ви монтуєте сам конвектор, встановлюючи його висоту за допомогою регулювальних болтів. Це потрібно зробити таким чином, щоб решітка конвектора була на одному рівні з майбутнім фінальним покриттям підлоги. На останньому етапі ви заливаєте нішу стяжкою або піною, з метою фіксації та герметизації внутрішньопідлогового конвектора. Далі вже слідує етап монтажу фінального покриття підлоги.
Щоб правильно обрати конвектор, треба порахувати, скільки необхідно теплової енергії, щоб перекрити холодонадходження в приміщення. Цей теплотехнічний розрахунок дозволить вам підібрати відповідний конвектор за технічними характеристиками. Ще при виборі значну роль гратимуть температура подачі та зворотки теплоносія, а також рівень шуму. Всі ці фактори впливатимуть на типорозмір майбутнього конвектора.
Пристрої з природною конвекцією зазвичай комбінують з теплою підлогою. В такому випадку вони грають допоміжну роль, створюючи повітряний бар'єр між холодними вікнами та обігрітим приміщенням з метою збереження тепла.
Конвектори з вентилятором можна встановлювати як основне джерело тепла, оскільки вони більш потужні та ефективні.
Вибір місця для внутрішньопідлогових конвекторів
Внутрішньопідлогові конвектори майже завжди вбудовуються у підлогу поряд з панорамними вікнами.
У сфері опалення та кондиціонування повітря вони представляють собою інноваційне рішення, що забезпечує якісний і економічний розподіл тепла або холоду в приміщенні. Серед високоефективних пристроїв внутрішньопідлогової конвекції варто виокремити наступні моделі примусового типу конвекції:
- BOKI F4C. Потужність: 0,5 кВт - 2,7 кВт. Модель підходить для чотиритрубної системи опалення та працює з безпечною напругою 24 В.
- BOKI F4V. Потужність: 0,6 кВт - 4 кВт. Ця модель, як і попередня, призначена для чотиритрубної системи опалення, але завдяки підтримці напруги 230 В видає більш високу холодопродуктивність.
- BOKI F2С. Потужність: 0,5 кВт - 2,7 кВт. Модель схожа на F4C, але призначена для двотрубної системи опалення. Внутрішньопідлогові конвектори F2C також підтримують безпечну напругу 24В.
- BOKI F2V. Потужність: 0,9 кВт - 4 кВт. Працює з двотрубною системою опалення, демонструє надзвичайну продуктивність при охолодженні приміщення.
- BOKI F1S. Потужність: 0,2 кВт - 9,8 кВт. Конвектор працює з безпечною напругою 24 В, відрізняється тихою роботою вентиляторів, а також використовує малий об’єм води, завдяки чому швидше реагує на зміни налаштувань та економить електроенергію.
Також існує модель з природною конвекцією BOKI FMS. Особливість полягає в тому, що в ній відсутній вентилятор, тобто рух гарячого повітря не буде нічим стимулюватись. Повітря буде підніматися вгору виключно за законами фізики.
Конвектори BOKI - це втілення передових технологій у галузі опалення. Поєднуючи в собі гармонійний дизайн, високу функціональність, вони забезпечують належний рівень комфорту і контроль над температурою у вашому приміщенні.
Можна сміливо стверджувати, говорячи про внутрішньопідлогові конвектори, що це одні з найкращих приладів для опалення та кондиціонування. Професіонали компанії DBUY з радістю Вас проконсультують та допоможуть з вибором конвекторів та джерела опалення, враховуючи всі побажання та особливості дизайну вашого приміщення.