Вентиляція в готелі та гостиниці
Вимоги до вентиляції готелів
У цьому контексті важливо розділяти систему вентиляції для всього готелю і систему вентиляції для окремих номерів.
У першому випадку потрібне встановлення загальної централізованої системи вентиляції, яка забезпечить повітрообмін у ресторанній зоні, на ресепшені, в коридорах та інших нежитлових приміщеннях. Для таких приміщень повітрообмін має контролюватися за кратністю. Вона коливатиметься в межах 0.7-1 для коридорів, і більше цих значень для технічних приміщень, залежно від їхнього призначення. Для тієї ж кухні в ресторанному комплексі повітрообмін може сягати 4-7 крат.
Однак, коли йдеться про номери, об'єднання їхніх вентустановок в одну централізовану систему є нераціональним рішенням.
Проєктування системи вентиляці готелів
Вентиляція в номерах так само необхідна, як і в інших приміщеннях, але за присутності людей її інтенсивність потрібно регулювати з огляду на якість повітря. У разі проживання 2-3 осіб в одному номері важливо створити якісну вентиляцію з контролем рівня CO2 і вологи. Граничні значення відносної вологості становлять 40-60%, а показників CO2 - 600-1500 ppm. А в моменти простою номера необхідно лише забезпечити мінімальну циркуляцію повітря з кратністю 0.7.
Тому, коли йдеться про готельні номери, слід розглядати децентралізовані або частково централізовані системи вентиляції. У разі децентралізованих установок кожен номер може бути обладнаний власною ПВУ. Тоді як централізована система здатна обслуговувати лінію номерів або цілий поверх, а також контролювати якість повітря в кількох приміщеннях одночасно.
Таким чином, "оператор" установки може обирати необхідний рівень комфорту за допомогою регуляторів (датчиків CO2 і вологості), або налаштовувати його вручну під індивідуальні потреби за допомогою перемикачів. Крім цього, у припливно-витяжних вентиляційних пристроях готелів преміум-категорії можна також індивідуально налаштувати інтенсивність повітрообміну для більшого комфорту відвідувачів. Готелі з таким обладнанням, природно, є більш дорогими, проте їхні клієнти захочуть повернутися знову.
Вентиляція в міні-готелі
У нашій практиці існують різні варіанти вирішення питань вентиляції в невеликих готелях. Наприклад, в одному з апарт-готелів Києва ми успішно розв'язали проблему вентиляції, адаптувавши систему від компанії Meltem, яка подає і забирає повітря відразу з двох номерів.
Вентиляція в середньому готелі
Під час розгляду вентиляції в готелі середніх розмірів, необхідно врахувати наявність у ньому ресторанів, басейнів і зон спа. У таких приміщеннях, де може перебувати одночасно від двох до тридцяти осіб, централізовані або модульні системи вентиляції можуть не впоратися. У таких випадках найбільш оптимальним рішенням є системи набірного типу.
Система вентиляції для великого готелю
Вентиляція великих готелів організовується за тим самим принципом, що і в готелях середніх розмірів. Таким чином, набірні системи вентиляції - оптимальний варіант в обох випадках. Набірні системи здатні вентилювати кожну зону готелю з різною інтенсивністю, залежно від показників рівня вуглекислого газу та вологості в головному приміщенні.