Вентиляція для салону краси
Вимоги до вентиляції салону краси
Як таких, спеціальних вимог та санітарних норм до системи вентиляції салону краси, у житловому будинку або розташованому окремо, не існує.
Але щоб відвідувачі та персонал салону краси почувалися комфортно, слід забезпечити оптимальну подачу свіжого повітря, щоб підтримувати рівень вуглекислого газу до 1200-1500 ppm, а бажано навіть нижче.
Зважаючи на відсутність особливих норм для салонів краси, ми рекомендуємо дотримуватися розрахунку подачі повітря по людях. На кожну людину, яка перебуває в кабінеті, має подаватися:
15 м3/год для низького рівня комфорту;
25 м3/год для оптимального рівня комфорту;
36 м3/год для підвищеного комфорту.
Відсутність примусової вентиляції в салоні краси загрожує негативними наслідками. Причина проста: у приміщеннях, що погано провітрюються, самопочуття людей значно погіршується. Можуть спостерігатися такі симптоми, як запаморочення, біль голови, утруднення дихання, зниження концентрації та працездатності. А деякі люди можуть відчувати здавлювання, психологічну напругу, схожу на клаустрофобію.
Як наслідок:
- Клієнти, які приходять за приємним проведенням часу, відпочинком і, можливо, оздоровленням, йдуть із салону з головним болем і поганим настроєм, а тому навряд чи повернуться.
- Персонал у непровітрюваному салоні почуватиметься ще гірше, оскільки працівникам доводиться перебувати тут цілий день. А зниження концентрації співробітників і зовсім неприпустимо, адже робота багатьох із них (наприклад, косметологів та масажистів) потребує максимальної концентрації, щоб допомогти, а не нашкодити здоров'ю клієнтів.
Витяжка в салоні краси критично необхідна у санвузлах, щоб видаляти запахи та вологу. Втім, кожне приміщення потребує особливого підходу, і фахівці Dbuy зможуть допомогти врахувати всі нюанси.
Особливості вентиляції в окремих приміщеннях салону
Перед тим, як обговорювати вентиляцію в окремих приміщеннях, слід поговорити про види вентиляції салонів краси. Підбір правильного обладнання, і, відповідно, забезпечення вентиляції для кожного кабінету залежатиме від ваших можливостей.
Перший варіант.
Якщо ви є власником будівлі, де необхідно організувати вентиляцію, і ремонт ще не готовий, то ваші можливості необмежені. У такому разі інженери порадять встановити централізовану систему вентиляції. Це установка (моноблочна або набірна), яка забезпечує повітрообмін абсолютно в усіх приміщеннях, за допомогою повітроводів. Одні повітропроводи відповідають за подачу повітря, інші – за видалення з “брудних” зон. Така система забезпечує єдине керування, оптимальну фільтрацію, а також високу рекуперацію та низьке енергоспоживання.
Другий варіант.
Якщо ви є орендарем будівлі, де облаштовуєте салон краси, опцій стає трохи менше. Але відразу хочемо відзначити, що це найпоширеніша ситуація, яка добре знайома фахівцям Dbuy.
У цьому варіанті, як правило, власнику салону не дозволяється вносити сильні зміни в ремонт приміщення, тому провести повітропроводи і сховати їх над стелею неможливо, або процес дуже обмежений. У такому разі оптимальним варіантом стануть децентралізовані системи вентиляції.
Одна децентралізована установка забезпечує повітрообмін в одному кабінеті. Проте встановлюються такі системи просто в стіну, тобто не вимагають значних монтажних робіт, легко вписуються в готовий ремонт. А при невеликих конструктивних змінах установки M-WRG першого та другого покоління дозволять провести повітропровід для подачі або забору в протилежний кут приміщення, що забезпечить правильну циркуляцію повітря.
Розглянемо варіанти децентралізованих систем:
- Бризери – це припливні установки, що подають повітря до чистих зон. Вони не надто ефективні, проте бюджетні.
- Децентралізовані припливно-витяжні установки із рекуперацією тепла. Їх називають побутовими рекуператорами, оскільки у конструкції передбачено цей теплообмінник. Він зберігає тепло витяжного повітря для передачі припливному, дозволяючи заощаджувати на оплаті комунальних послуг за опалення та кондиціювання. Побутові рекуператори подають повітря у приміщення, а потім забирають його.
І у випадку бризерів, і у випадку побутових рекуператорів вам знадобляться витяжні вентилятори у “брудних” зонах, для видалення запахів та вологи, а також балансу повітрообміну.
Вентиляційна система для СПА-кабінету
СПА-кабінет – це місце, де проводяться різні процедури по оздоровленню організму та догляду за шкірою. Дуже важливо, щоб у таких приміщеннях гість та майстер відчували себе комфортно. Відсутність вентиляції в СПА – абсолютний нонсенс, оскільки сюди приходять за релаксацією та покращенням стану, а не за головним болем.
Є ще кілька причин, з яких у СПА-приміщенні потрібна організація вентиляції:
- Залежно від типу послуг, у цій зоні може утворюватися зайва волога, а також виділятися запахи від різних засобів догляду. Все це необхідно оперативно видаляти з кабінету.
- Через то, що в СПА-кабінеті обов'язково потрібен кисень, багато хто вдається до банального відкриття вікон. Але в СПА-салоні такий спосіб вентиляції неприпустимий, оскільки через відкриті вікна до приміщення потраплятиме пил. Це абсолютно небажане явище з урахуванням того, що багато процедур передбачають розкриття пір на обличчі та тілі клієнта. У хороших вентиляційних установках, як правило, передбачені фільтри тонкого очищення, які не пропускають пил та алергени до приміщення.
Тому ідеальним варіантом для СПА-кабінету будуть припливно-витяжні установки, які мають фільтри тонкого очищення і вугільні фільтри, і працюватимуть як на подачу, так і на забір повітря.
Система вентиляції солярію
Вентиляція солярію практично нічим не відрізняється від вентиляції СПА. Єдиний момент – це озон, який відрізняється від UF-ламп. Тому для вентиляції даного приміщення обов'язково використання окремої припливно-витяжної установки. Провести повітропровід від центральної системи буде неправильним рішенням.
Втім, обладнання для проведення процедур у солярії, як правило, вже наділене спеціальною вентиляцією. Вона забезпечить не лише правильну роботу солярію, а й необхідний рівень комфорту. Від вас потрібне тільки забезпечення повітря на окрему людину відповідно до норм, описаних вище.
Вентиляція в перукарні та манікюрному кабінеті
Для вентиляції в перукарні установка припливно-витяжного типу також буде актуальною. Вона подаватиме свіже повітря для комфорту клієнтів і видалятиме маси, насичені запахами лаків та фарб. Витяжна система необхідна також у зоні миття голови, якщо вона розташована в окремій кімнаті.
Все це є актуальним і для манікюрного кабінету. Однак є один момент: тут виділятиметься дуже багато нігтьового пилу, який неприємний для клієнта, і дуже шкідливий для майстра. За відсутності спеціальної витяжки дуже часті випадки розвитку алергії, що призводить до повної заборони на роботу у сфері манікюру.
Тому для вентиляції в манікюрному кабінеті використовується автономна додаткова витяжка, яка розташовується в робочому столі або над столом. До загальної системи вентиляції така установка не матиме відношення.